Başkan Pekyatırmacı, “Geleceğin Mimarları Öğretmenlerimiz Başımızın Tacıdır”

Haberler -

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Öğretmenlik mesleğinin fedakarlık gerektiren kutsal bir meslek olduğunu ifade eden Başkan Pekyatırmacı mesajında, “Öğrencilerimizi geleceği hazırlayan, onların bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişiminde yönlendirici rol üstlenen öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatıdır. Yurdumuzun dört bir yanında, her noktasında, her türlü zorluğa rağmen büyük bir özveri ile görevler yapan öğretmenlerimizin belediye olarak her fırsatta yanlarında olmaya çalışıyoruz” dedi.

Selçuklu’da her fırsatta eğitimin ve öğretmenlerin yanında olduklarını ifade eden Başkan Pekyatırmacı, “Çünkü bizim için eğitim her zaman önceliktir. Selçuklumuzda 7 yıldır başarıyla uyguladığımız Selçuklu Değeler Eğitimi Programı (SEDEP) ile en önemli hedefimiz çocuklarımızı çağın gerektirdiği bilimsel ve teknolojik donanımların yanında, milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirmektir. SEDEP’in bugün ulusal bir marka olmasında ve elde ettiği başarıda şüphesiz öğretmenlerimizin katkısı büyüktür. Bu nedenle tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum ” dedi.

Eğitim öğretim sistemimizin yapı taşları olan öğretmenlerin istikbalimizin mimarları olduğunu  ifade eden Başkan Pekyatırmacı, “Sevgi, sabır ve hoşgörü ile çocuklarımızın geleceklerini şekillendirmek amacıyla  özveriyle çalışan öğretmenlerimiz hepimizin baş tacıdır. Bu vesile ile hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek olan bu manevi sorumluluğu en iyi şekilde taşıyarak görevlerini yapan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, ebediyete intikal eden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.