Program Ortakları

Selçuklu Değerler Eğitimi Programına; Selçuklu Belediyesi, Selçuklu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve Necmettin Erbakan Üniversitesi ortaklık etmektedir.

Selçuklu Belediyesi

Selçuklu, 622 bin nüfusuyla ve gelişmişliği ile Türkiye’nin en büyük ilçeleri arasında yer alıyor. Yaşam kalitesini artıran prestij eserlerle cazibe merkezi haline gelen Selçuklu ‘da; sosyal, kültürel ve sanatsal hizmetlere de öncelik verilerek önemli projeler gerçekleştiriliyor.

Selçuklu ‘da son yıllarda önemli belediyecilik hizmetleri planlanmış ve uygulanmış, şehrin geleceğine yön veren ve planlı gelişmesini öngören çalışmalar yürütülmüştür. Selçuklu bu hizmetlerle standardı yüksek bir yaşam merkezi hâline geldi. Avrupa’nın en büyük Tropikal Kelebek Bahçesi, Rekreasyon planıyla halkın kullanımına sunulan 1 milyon metrekarelik alanıyla Sille Himmet Ölçmen Barajı, Selçuklu Kongre Merkezi, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi, yerli ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğrayan tarihi Sille’de yapılan nitelikli çalışmalarla Selçuklu yıldızı parlayan bir cazibe merkezi oldu. Selçuklu Belediyesi, fiziki belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra on asırlık Selçuklu mirasını koruma konusunda da özel bir gayret gös­termektedir. Selçuklu medeniyetini, kültürünü, sanatını, bilim ve düşüncesini tüm dünyaya tanıtmak hedefiyle hareket eden Selçuklu Belediyesi; mali gücü, işgücü kapasitesi, donanımı, teknolojik altya­pısı ile yeni ve farklı projeler geliştirmeye devam ediyor.

Belediye Başkanlığı görevini Ahmet PEKYATIRMACI yürütmektedir.

Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Selçuklu ilçesi kuruluş çalışmalarını tamamlayarak 08 Ağustos 1988 tarihinde resmen kurulmuş olup bu tarihten itibaren fiilen hizmete başlamıştır. Selçuklu dönemine ait sanat yapılarıyla, çağdaş mimarinin sentezinden oluşan modern bir kentleşme örneği gösteren Selçuklu ‘da, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü 223 okul, 125.157 öğrenci, 8600 idareci ve öğretmen ile hizmet vermektedir.

2014 tarihinde Selçuklu Millî Eğitim Müdürlüğüne atanan Turan KAYACILAR, hâlen bu görevini sürdürmektedir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi

2010 yılında Konya Üniversitesi adıyla kurulmuş, 2012 yılında ismi Necmettin Erbakan Üniversitesi olarak değiştirilmiştir.

On bir fakülte, bir konservatuar, dört enstitü ve iki yüksekokul­dan oluşan Necmettin Erbakan Üniversitesi katılımcı, farklılıklara saygılı ve özgürlükçü bir kurum kültürü içinde tüm paydaşlarının gereksinimlerine duyarlı olma prensibini esas alarak, araştırma ve eğitim alanındaki yenilikçi ve yol gösterici üslûbu ile öncülüğe yol açan, özgün bilginin ortaya çıkarılmasını ve yayılmasını sağlayan, uluslararası bir referans noktası olmayı hedeflemektedir.

Prof. Dr. Cem ZORLU üniversitenin rektör­lüğü görevini sürdürmektedir.