Konya Numune Hastanesi’nde SEDEP Uygulaması

Haberler -

Selçuklu Belediyesi, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce 5 yıldır uygulanan Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi “SEDEP”, Konya Numune Hastanesi’nde de uygulamaya girdi.

Hazırlanan görsellerin sunumu, SEDEP prodüksiyonlarının tüm hastane ekranlarında yayınlanması, Hastane Anaokulu nda İtimat Bakkaliyesi uygulaması ve hasta ve yakınlarına yayın dağıtımı ile değerlerimiz anlatılıyor.

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi “SEDEP”, Okullar dışında ilk kez farklı bir kurumda daha uygulanıyor.
Selçuklu Belediyesi, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce 5 yıldır Selçuklu’daki tüm okullarda uygulanan Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi “SEDEP”, Selçuklu’daki okullar dışında ilk kez farklı bir kurumda uygulanmaya başlandı. Projenin bazı etkinlikleri Konya Numune Hastanesinde de uygulanıyor. Konya Numune Hastanesi yönetiminin değerlerimiz konusundaki duyarlılığı, değerlerimizin hasta ve hasta yakınlarında karşılık bulmasını sağladı. Uygulama kapsamında; değerlerin yer aldığı görseller Konya Numune Hastanesi poliklinik ve servislerinde hasta ve hasta yakınlarının dikkatine sunuldu. Uygulama ile daha önce hazırlanan değerlerimizle ilgili fragmanların, hastane bünyesindeki ekranlarda gösterimi sağlandı. Kısa süre önce tüm okullarda başlatılan İTİMAT BAKKALİYESİ, Konya Numune Hastanesi Anaokulu nda velilerin ve öğretmenlerin desteği ile uygulanmaya devam ediyor. Uygulamanın başlatılması nedeniyle yapılan Programa; Ak Prti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altuntaş, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Şube Müüdürleri, Konya Nımune Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Süleyman Dönmez, Hastane yöneticilieri ve Sedep Yürütme Kurulu Üyeleri katıldı. Programda “SEDEP” kapsamında ; dördüncü, altıncı ve onuncu sınıflar için 28 bin adet hazırlanan ve özgün bir eser olan “Ayet ve Hadislerde Değerlerimiz” kitapçığı, protokol tarafından hastane personeli ile hasta ve yakınlarına dağıtıldı.

AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir ” Batı’da değerlerimizin karşılığı yok”
Ak Parti Konya Millevekili Hacı Ahmet Özdemir, “değerlerimiz bizim için çok önemli , değerlerimize sahip çıkmalı ve öğretmeliyiz,geleceğe aktarmalıyız. Batı’da bu değerleri bulmamız mümkün değil diyerek “ Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi çerçevesinde Konya Numune Hastanesi kampusunda değerlerimizle ilgili etkinliğe katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi . Özdemir “Ben bu etkinliğe katılan Selçuklu Belediyemizi ve Numune Hastanesi Başhekimliğimizi gönülden tebrik ediyorum. Tabi aynı zamanda paydaşlar arasında Selçuklu Milli Eğitim Müdürlüğümüz var , onları da ayrıca tebrik ediyorum. Tekrar bütün paydaşlarımızı tebrik ediyorum.” ded.

Hastalara oy kullanma kolaylığı, 444 38 33 numaralı telefonu aramaları yeterli
Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, hastalara birde müjde verdi ve talep ettikleri taktirde kendilerine yardımcı olunacağını söyledi Özdemir “Sağlık Bakanlığımızın bir uygulamasını da hatırlatmak isterim yatan hastalar ve evde bakım hizmeti alan hastalarımızın referandumda oy kullanabilmelerinde yardımcı olacak bir telefon numarası var, 444 38 33, u numarayı arayarak hastalarımız oy kullanmaya gidiş ve dönüş noktasında hizmet alabilirler.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar “Hastalarımız yalnız değil”
Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar “Sedep kapsamında bugün sayın vekilimiz Hacı Ahmet Özdemir Bey ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız ile birlikte Numune Hastanesini ziyaret ediyoruz. Bu ziyarette amacımız, hem hastalarımıza yalnız değilsiniz mesajı vermek hem de SEDEP kapsamında hazırlamış olduğumuz ayet ve hadislerle değerlerimiz isimli kitabı kendilerine takdim etmek. Bu etkinlikte bir amacımız da Konya Milli Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu Ekip 42 projesi kapsamında okumanın önemini vurgulamak ve hastalarımızı okumaya teşvik etmek. Bu etkinliğimizde bütün hastalarımıza belediyemizin hazırlamış olduğu kitap dağıtımı yapıldı hem de yalnız olmadıkları hissettirildi.” dedi

Numune Hastanesi Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Süleyman DÖNMEZ “Amacımız; Değerlerimizin, geleceğimiz olan gençlerimize sağlıklı bir şekilde aktarılmasını sağlamak olan amacını Tıp Deontolojisi ile birleştirmek”
Numune Hastanesi Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Süleyman DÖNMEZ de konuşmasında Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi’nin (SEDEP) bizi biz yapan, medeniyetimizin ve kültürümüzün özünü oluşturan değerlerimizin, geleceğimiz olan gençlerimize sağlıklı bir şekilde aktarılmasını sağlamak olan amacını Tıp Deontolojisi ile birleştirmek için bir aradayız diyerek konuşmasında şunları söyledi. “Bu çerçevede SEDEP yayını olan “Ayet ve Hadislerde Değerlerimiz” kitapçığının çalışanlarımıza ve hastanemize misafir olarak gelen hasta ve hasta yakınlarına dağıtılması bu amaca ulaşmada bir adım olarak görmekteyiz. Unutulan veya unutulmaya yüz tutan bu milli ve dini değerlerimizi hatırlatmak, bu konuda farkındalığı artırmak için atılan bu adımda sizlerle birlikte olmaktan onur duymaktayız. Nesilleri yetiştirmek önemli, onları meslek sahibi edindirmek ve hayata hazırlamak önemli. Hastalarımızın, en mahrem bilgilerini paylaştığı, en kıymetlisini canını emanet ettiği biz sağlık çalışanları olarak, öncelikle bizlerin bu değerlere sahip çıkması aynı derecede önem arzetmektedir. Selçuklu Değerler Eğitim Projesinin (SEDEP) beşinci yılında da aynı hızla aynı heyecanla devam etmesi şüphesiz son derece önemlidir. Sosyal sorumluluk çerçevesinde toplumumuza büyük katkı sağlayan başta Selçuklu Belediyemize, Necmettin Erbakan Üniversitemize ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese şükranlarımı ifade etmek isterim.
Konya Numune Hastanesi ailesi olarak SEDEP in amaç ve hedeflerine bir katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşamakta olup bu etkinlikte emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim”