SEDEP “Değerler” Çalıştayı

Haberler -

SEDEP “Değerler” çalıştayı yapıldı. Talim Terbiye Kurulu Başkanı Alparslan Durmuş’un da katıldığı çalıştay sonunda rapor yayınlandı. Raporda, 2016 2017 eğitim öğretim dönemi çalışmaları değerlendirildi ve gelecek dönem hedeflerine yönelik öneriler yer aldı.
Selçuklu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Selçuklu Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından uygulanan Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi kapsamında “Değerler Çalıştayı” düzenlendi. Çalıştay ile; 2016-2017 eğitim öğretim dönemi SEDEP etkinlikler ve kullanılan materyaller değerlendirilerek, yeni döneme yönelik önerilerin alınması hedeflendi. Konya Dedeman Otelde düzenlenen çalıştayın açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanı Alparslan Durmuş, il Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Yalçınkaya, Selçuklu ilçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, SEDEP Yürütme Kurulu üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

SEDEP KAPSAMINDA ÇOK ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanı Alparslan Durmuş, SEDEP kapsamında çok önemli çalışmalar yapıldığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. SEDEP’in Türkiye genelinde tanınırlığı olan ve uluslararası boyutu bulanan geliştirilen önemli bir eğitim projesi olduğuna işaret eden TTK Başkanı Alparslan Durmuş, değerlerimizin eğitim sistemi içinde etkin olarak yer alacağını söyledi.