SEDEP’e Bakanlık Ödülü

Haberler -

Daha önce Eğitimde Yenilikçilik Ödüllerinde “Bölge Ödülü”nü alan SEDEP, şimdide “Bakanlık Ödülüne” layık görülerek bir büyük başarıya daha imza attı. Ödül, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın katılımı ile düzenlenecek ödül töreninde verilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı bir önceki dönemde uygulanan Eğitim ve Öğretim alanında özgün uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” dağıtmaktadır.

Eğitim ve öğretimde yenilikçilik ödülleri, yenilikçi uygulamaları eğtim sistemine kazandırmayı; öğrenci ve öğretmenlere daha iyi eğitim ve öğretim imkanları sunmayı; 2013 Türkiye vizyonunun gerektirdiği hedefleri yakalamayı ve yöneticiler ile öğretmen ve öğrencileri yeni uygulamaları hayata geçirmelerini teşvik ederek eğitim ortamlarının kalitesini artırmayı amaçlamaktadır.

Ödüller; Öğretim Yöntem ve Teknikleri, Bilimsel ve Teknolojik Faaliyetler, Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi, Eğitim Öğretime Erişim ve Yönlendirme, Olumlu Tutum ve Davranışların Geliştirilmesi kategorilerinde verilmektedir.

Eğitim ve Öğretimde yenilikçilik ödüllerine Türkiye genelinden 3357 proje başvurusu yapıldı. Bunlardan, SEDEP’inde içinde olduğu 106 proje seçilerek BÖLGESEL ÖDÜLÜ aldı.

Ödül alan 106 proje içerisinde yapılan son değerlendirme ile 15 proje Türkiye genelinde BAKANLIK ÖDÜLÜne layık görüldü.

SEDEP’inde yer aldığı 5 proje ise BAKANLIK TEŞVİK ÖDÜLÜ almaya hak kazandı.