SEDEP’TE İlk Dönem Dolu Dolu Geçti

Haberler -

Türkiye’nin en değerli eğitim projesi SEDEP, 6. yılında gerçekleştirdiği faaliyet ve sosyal sorumluluk projeleri ile binlerce öğrenciye ulaşmaya devam ediyor. Öğrencilerin sorumluluk bilincini arttırırken bilgi ve becerilerinin de gelişmesini amaçlayan proje, gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projeleri ile bir iyilik hareketine dönüştü.

SEDEP, 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk yarısında “Sorumluluk, Özdenetim, Sevgi ve Dürüstlük” değerleri kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerle öğrencilere temel insani değerlerin kazandırılmasında katkı sağladı. Eğitim-Öğretimin ikinci yarıyılının başlaması ile birlikte “Adalet” değerleri ile start verecek olan Selçuklu Değerler Eğitim Programı (SEDEP) “Saygı, Yardımseverlik ve Sabır” değerleri ile 2017-2018 eğitim yılını tamamlayacak.

Eğitim -öğretim döneminin, ilk yarıyılda gerçekleştirilen “Kalemim Yeşeriyor”,“Eğlenerek Öğreniyorum”, “Yalnız Değilsiniz”, “Dilim Temiz Çevrem Temiz”, “Öğrenci, Öğretmen, Veli Seminerleri” etkinlikleri ile dayanışma, kardeşlik, temel insani değerler, çevreye saygı gibi birçok alanda farkındalık oluşturan SEDEP ikinci yarıyılda da “Okuyorum Okutuyorum, Geçmişimi Tanıyorum, Değerler Sokağı,  Boya Paylaş, İtimat Bakkaliyesi, Değerlerimizi Konuşuyoruz, Aileme Yazıyorum” gibi etkinliklerle değerlerde farkındalık oluşturulmasına ve değer sahibi nesiller yetişmesine katkı sağlanacak.

“SEDEP Türkiye’ye Örnek Oluyor”

SEDEP Eğitim Öğretiminin ilk döneminde Milli Eğitim Bakanlığı’nda açtığı “SEDEP Değerlerimizle Varız” sergisi ve aldığı “Bakanlık Teşvik Ödülü” ile de ulusal gündemde yer almayı başardı. Selçuklu Değerler Eğitimi Programı (SEDEP) kapsamında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın katılımlarıyla Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nda “SEDEP Değerlerimizle Varız” sergisi açıldı. Selçuklu Değerler Eğitimi Programı’nın (SEDEP) materyal ve etkinliklerinin tanıtıldığı sergi, SEDEP’in farkındalığını arttırdı ve büyük beğeni topladı. Yine Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla verilen 5. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri kapsamında Türkiye’nin En Değerli Eğitim Programı (SEDEP) “Olumlu Tutum ve Davranışların Geliştirilmesi” kategorisinde ödül almayı başardı.