Başkan Altay, “SEDEP, Vatanını Seven Gençlerin Projesidir”

Haberler -

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) eğitim seminerleri kapsamında Prof. Dr. Hasan Bacanlı öğrenci ve velilerle buluştu.

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) düzenlenen veli, öğrenci ve öğretmen seminerleri ile devam ediyor. Değerler eğitiminin farkındalığını arttırmak için gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Prof. Dr. Hasan Bacanlı öğretmen ve öğrencilerle ayrı ayrı bir araya geldi. Novotel’de gerçekleştirilen ve katılımın yoğun olduğu programlarda Bacanlı ilk olarak lise öğrencilerine hitap etti. Günün ikinci programında da öğretmenlerle buluşan Bacanlı, gelişim ve öğrenme psikolojisinde değerler eğitimi çarpıcı örneklerle katılımcılara aktardı.

SEDEP eğitim seminerlerine, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Milli Eğitim Şube Müdürleri, SEDEP Yönetim Kurulu üyeleri, okul idarecileri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Amacımız, vatanını seven nesiller yetiştirmek

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesinin Konya’nın çok önemli bir markası haline geldiğini söyleyen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “SEDEP artık sadece Konya’da değil tüm Türkiye’de konuşulan bir marka oldu. Bu yıl inşallah uluslar arası bir boyut kazanıyoruz. Balkanların 6 ülkesinde ve KKTC’de SEDEP ile ilgili organizasyonlar yapacağız. Amacımız sizin gibi derslerinde başarılı olan ama aynı zamanda milletini, bayrağını, devletini seven nesiller yetiştirebilmek. Bu konuda gayret gösteriyoruz, sizlerde bize destek oluyorsunuz. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Altay konuşmasının ardından geçtiğimiz yıl Selçuklu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Selçuklu Torunları Ecdadla Buluşuyor” projesi kapsamında Çanakkale’ye giden öğrencileri sahneye davet etti ve öğrencilerin görüşlerini aldı.

Bu vatan emin ellerde olacak

Selçuklu Değerler Eğitim Projesinin (SEDEP) beşinci yılında da aynı hızla aynı heyecanla devam etmesi şüphesiz son derece önemli diyen Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, “Eğitim camiamıza, sorumluluğumuzu ve eğitim yükümüzü omuzlamamız adına katkı sunan öncelikle Selçuklu Belediyemize ve Necmettin Erbakan Üniversitemize şükranlarımı ifade etmek istiyorum. Çünkü onlar bu desteği vermemiş olsa bizler bu etkinliklerin hiçbirini bu şekilde gerçekleştiremeyiz. Size sunulan bu imkanlardan azami ölçüde faydalanmanızı, daha çok çalışmak ve daha fazla gayret göstermenizi bekliyoruz. Bu vatanın emaneti sahiplenecek sağlam nesillere ihtiyacı var. İnanıyoruz ki o nesil sizlersiniz, bu vatan emin ellerde olacak” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Prof. Dr. Hasan Bacanlı “Hedefler ve Değerler” isimli sunumuyla değerler eğitiminin önemine vurgu yaptı. Değerler eğitiminin son yıllarda Türk Milli Eğitim sisteminin önem verdiği bir konu olduğunu söyleyen Bacanlı, “Son yıllarda değerler eğitimi ülkemizin birçok yerinde uygulanmaya başladı fakat SEDEP’in bu anlamda özel bir yeri var. SEDEP, hakikaten Türkiye çapında önemli bir girişim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, proje paydaşlarına başarılar diliyorum. Projenin nice 5 yıllara başarı ile devam etmesini diliyorum”