İzciler “SEDEP” İçin Görevde

Haberler -

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında değerler eğitiminin uygulandığı okullardan gönüllü öğretmen ve izcilerin katılımı ile 4 ayrı AVM de  “SEDEP İzciler Görevde” etkinliği gerçekleştirildi.

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP)kapsamında, SEDEP noktalarının oluşturulduğu “İzciler Görevde” etkinliği düzenlendi. SEDEP’in uygulandığı ilk ve ortaokul ile liselerden toplam 12 okuldan gelen izciler ve öğretmenlerin katılımı ile gerçekleşen etkinlik kapsamında öğrenciler tarafından vatandaşlara “SEDEP nedir” sorusu yönetilirken proje ve etkinlikler hakkında bilgiler verildi.

Değerler eğitimi konusunda toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlik ilçede yer alan Kule Site, Kent Plaza, Real ve Novada Alışveriş Merkezleri’nde gerçekleştirildi. SEDEP tanıtım standının da kurulduğu etkinliklerin açılış programı Bosna Hersek Anadolu İmam Hatip Lisesi Mehteran takımının gösterisi ile Kule Site Alışveriş Merkezi’nde yapıldı. Öğrencilerin mehteran gösterisi vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Etkinlik kapsamında, SEDEP Noktaları’nda görev alan öğrenci ve öğretmenler, değerlerlerimiz konusunda halkın nabzını tutarken projenin bilinirliğini arttırmayı amaçladı.

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) hakkında görüşlerini ifade eden vatandaşlar da projeye tam destek verdiler. Vatandaşlar, toplum olarak değerlerden uzaklaştığımız bu dönemde okullarda öğrencilere değerler eğitimi konusunda farkındalık oluşturulmasının   gelecek nesiller açısından umut verici olduğunu ifade ettiler.

Vatandaşlar, değerler eğitimi projesini yürüten Selçuklu Belediyesi’ne ve öğretmenlere de teşekkür ettiler.