SEDEP Çalıştayı Gerçekleştirildi

Haberler -

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında SEDEP çalıştayı ve sergi etkinliği gerçekleştirildi.   

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) yıl içinde anlatılan değerler ve gerçekleştirilen birbirinden başarılı etkinliklerle 5. Yılında eğitime değer katmaya devam ediyor. Proje kapsamında Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezi’nde yıl içinde anlatılan değerlerin yer aldığı  etkinlik ürünleri ve fotoğraf  sergisi açıldı. Açılışı protokol üyeleri tarafından yapılan serginin ardından SEDEP faaliyetlerinin ele alındığı ve gelecek dönemlerin yol haritasının belirlendiği ilk yarı SEDEP çalıştayı gerçekleştirildi. Başbakanlık Tanıtma Fonu Tarafından desteklenen programa Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar’ın yanı sıra çok sayıda proje paydaşı kurumlardan uzmanlar katıldı.

SEDEP Marka Değerine Dönüştü

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi’nin (SEDEP) sadece Konya ve Türkiye’de bilinen bir proje olmadığını, sınırları aşıp uluslararası bir marka haline dönüştüğünü ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Bu yıl Başbakanlık Tanıtma Fonunun desteğiyle Balkanlarda ve KKTC’de uygulama yapacağız.  Bununla birlikte şehir dışından ve şehrimizden başka okullardan da bu uygulamayı örnek almak için gelenler oluyor. Artık SEDEP denilince öğrencilerimizin, velilerimizin ve Konya’nın zihninde güzel bir marka değeri oluşturduk. Ama bu yapılacak işlerin tamamlandığı anlamına gelmez. Eksikleri tamamlamak, yeni ufuk çizmek bizim için çok önemli” dedi.

SEDEP çalıştayının projenin tüm uygulayıcılarını bir araya getirdiği ifade eden Başkan Altay,“  Çalıştayın projenin tüm yönleri ile değerlendirilip gelecek yıllarda yapacağımız işler için bir yol haritası çıkarılmasına katkı sağlamasını bekliyoruz. İyi yapılanları konuşmak önemli ama eksikleri tamamlamak ve yeni bir ufuk çizmek bizim için çok daha önemli. Yaptığımız iş çok kıymetli, sonuçlarını da alıyoruz. Ama yapılacak da çok şey olduğuna inanıyoruz. Burada katkı sağlayan tüm kurumlara çok teşekkür ediyoruz. Bu projenin bir diğer başarısı da kurumsal ilişki açısından çok önemli bir örnek olması. Üniversite, Belediye ve İlçe Milli Eğitimin birlikteliği de bu başarıyı getiren en önemli etkenlerden birisidir” dedi.

SEDEP Eğitimde Konya’nın ve Selçuklu’nun Yüz Akı Oldu

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi’nin (SEDEP) 5. yılında eğitim değer katmaya devam ettiğini ifade eden Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker,“Proje kapsamında bugüne kadar belirli aralıklarla ve farklı büyüklüklerde değerlendirme toplantıları yaptık ve elde ettiğimiz geri bildirimlerinden de istifade ederek SEDEP’e yön vermeye gayret ettik. SEDEP,  Konya’nın ve Selçuklu Belediyesi’nin yüz akı olarak başladı ve bugünlere geldi. Artık Türkiye’nin yüz akı olarak inşallah Kıbrıs, Balkanlar ve diğer uluslararası alanlara da taşınmış olacak. Bu süreci sağlıklı götürebilmek, hatalarımızı en aza indirebilmek önemli. Gençlerimize değerlerimizi aktarırken Mevlana’nın dediği gibi ‘Bulanmadan, donmadan akmaya devam etmek’ gerekiyor. Biz her yıl belirgin farklılıklar katarak SEDEP’i hem geliştirmiş hem de büyütmüş oluyoruz. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar başta olmak üzere projenin mutfağında çalışanlara, çalıştaya katkı veren akademisyenlere, öğretmenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi’nin (SEDEP) 5. Yılında yeni etkinliklerle daha geniş kitlelere ulaştığını ifade eden Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar,“ Bu başarıda özveriyle çalışan proje paydaşlarının yanı sıra bu etkinliklerin üretilmesinde bu çalıştay ve benzeri çalışmalarla fikir beyan eden akademisyenlerimizin ve akil insanlar dediğimiz hocalarımızın katkısının büyük olduğunu düşünüyorum” dedi.

Konuşmaların ardından çalıştaya geçildi ve çalıştay sonunda rapor yayınlandı.