SEDEP Çocuk Meclisi Değerler Bildirgesi Yayınladı

Haberler -

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, SEDEP Çocuk Meclisi değerler bildirgesi yayınlandı.

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla farklı etkinlikler düzenlendi.  Selçuklu Belediyesinin ev sahipliği yaptığı etkinlikler,  SEDEP Mehter Takımı ve SEDEP Halk Oyunları Ekibinin gösterileriyle başladı. Gösterilerin ardından “Değerlerimi Yazıyorum” etkinliğinde dereceye giren 10 öğrenciye ve ilk 3’e giren öğrencilerin öğretmenlerine protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

Selçuklu Belediyesi Meclis Salonunda devam eden etkinliklerde, ilkokul öğrencilerden oluşan SEDEP Çocuk Meclisi tarafından Değerler Bildirgesi okundu ve oy birliği ile onaylandı. Erdemli insan olmanın gereğini anlatan ve 9 maddeden oluşan Değerler Bildirgesi öğrenci, öğretmen ve protokol üyeleri tarafından büyük dikkatle dinlendi. Etkinlikte SEDEP Çat Kapı tiyatro ekibinin Nasrettin Hoca’yı konu alan tiyatro gösterisi de büyük beğeni topladı. Selçuklu Belediyesi’nde gerçekleşen programa Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, MÜSİAD Başkanı Lütfi Şimşek, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Selçuklu Belediyesi meclis üyeleri, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

SEDEP Değerleri Gençlere Işık Oluyor

Konuşmasına, Selçuklu’daki okullarından seçilerek Selçuklu Belediye Meclisini oluşturan öğrencileri kutlayarak başlayan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,“ Selçuklu Değerler Eğitimi  Projesi’nin  (SEDEP) Değerler Bildirgesini birazdan okuyacak ve oylayacaksınız. Umuyorum ki tüm yaşantınız boyunca SEDEP’ten öğrendiğiniz değerler sizin yıldızınız olur ve size ışık verir, yol gösterir. Hayatınız hep başarılı ve değerli geçer.  Gelecek nesil inşallah çok güzel geliyor. Bizler de emaneti size en güzel şekilde teslim edeceğiz ve şehrimizi, ülkemizi yöneteceksiniz” dedi.

Öğretmenlerimizle beraber sevgili öğrencilerimizi mecliste görmekten mutluluk duyuyorum diyen Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker,“ Biz bu vatanı kolay elde etmedik. Hala bu vatan için can veren, şehit olan, gazi olan insanlarımız var. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız vesilesiyle şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de şifalar ve sağlık afiyetler diliyorum. Bunun gençlerimiz tarafından da unutulmaması dileklerimle hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Selçuklu Değerlere Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler içerisinde en anlamlı olanlardan birini gerçekleştirdiklerini ifade eden Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar,“ 23 Nisan münasebetiyle okul meclisi başkanları öğrencilerimizle birlikte belediye meclisimizin bir toplantısına hep birlikte iştirak ettik. Milli bayramlar coşku ile anılması ve kutlanılması gereken günler. Ama o bayramların coşku ile kutlanması kadar niçin bayram ilan edildiğinin ve o günlerin anlam ve öneminin ne olduğunun da bilinmesi gerekiyor.  Bu açıdan meclisin kurulduğu gün olan 23 Nisan gününün anlamına uygun bir etkinlik gerçekleştiriliyor. Etkinliğimizden güzel mesajlar çıkmasını temenni ediyor, emeği geçenleri kutluyorum” dedi.