İngilizce Öğretmenlerine “Değerler” Semineri

Haberler -

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında İngilizce öğretmenlerine “oyun, drama ile Değerler Eğitimi ve İngilizce öğretimi” semineri verildi.

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) etkinlik, seminer ve eğitim programlarına devam ediyor. Öğrencilerin bilgi, beceri ve yeteneklerinin geliştirilmesi ve değer sahibi nesillerin yetişmesi amacıyla yürütülen proje kapsamında yıl içerisinde öğrenci, öğretmen ve veli seminerleri, birbirinden farklı etkinlikler ve eğitim programları düzenleniyor. Aile, okul ve öğrenci işbirliğini organize edebilmek amacıyla birçok etkinliğin gerçekleştiği projede, en önemli unsurlardan biri olan öğretmenlere yönelik eğitim programları da gerçekleştiriliyor.

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında İlkokul İngilizce Öğretmenlerine “Oyun, drama ile Değerler Eğitimi ve İngilizce öğretimi” semineri verildi. Öğretmenlerle İngilizce derslerinin farklı tekniklerle eğlenceli bir şekilde öğrencilere aktarılması, oyun, tiyatro, müzik gibi çeşitli tekniklerle İngilizce eğitiminin gerçekleştirilmesi konularında eğitim aldılar.

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında birçok farklı etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade eden Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, “Medeniyetimizin ve kültürümüzün özünü oluşturan değerlerimizin geleceğimizin sahibi olan gençler tarafından benimsenmesi ve geleceğe aktarılması için gayret gösteriyoruz. Gençlerimize değerlerimizi aktarırken eğitimlerinde de onlara katkı sağlayacak projeler geliştiriyoruz. İngilizce eğitimlerinin daha eğlenceli ve anlaşılır bir hale getirilmesi için öğretmenlerimize yönelik gerçekleştirilen eğitim semineri de bunlardan biri.

2 hafta süren eğitimlerin sonunda katılımcılara Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ve  Şube Müdürü Şakir Uçar tarafından sertifikaları verildi.