Sedep’te Münazara Finali Coşkusu

Haberler -

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında okullar arasında düzenlenen münazara yarışması Adnan Hadiye Sürmegöz Ortaokulu ve Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu arasında yapılan final ile sona erdi.

Çevrenin korunmasında eğitim mi yoksa kanunlar mı önemlidir konularının ele alındığı ve kıyasıya tartışıldığı münazara da öğrenciler bilgi ve hitabetleriyle izleyicilerden tam not aldı. Çekişmeli münazaranın sonunda jüri tarafından yapılan değerlendirmede yarışmanın birincisi Adnan Hadiye Sürmegöz Ortaokulu oldu.

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) okullar arasında düzenlenen münazara yarışması etkinliği, final bölümü ile sona erdi. 36 okul ve 128 öğrencinin katıldığı yarışmanın finali, rakiplerini eleyerek son ikiye kalan Adnan Hadiye Sürmegöz Ortaokulu ve Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu öğrencileri arasında oldu. Selçuklu Kaymakamı Sabit Kaya, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri, okul idarecileri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı program, Selçuklu Belediyesi sosyal tesislerinde yapıldı. Çevrenin korunmasında eğitim mi yoksa kanunlar mı önemlidir konularının tartışıldığı yarışmada katılımcılar seyir zevki yüksek, kıyasıya rekabetin olduğu bir final coşkusu yaşadı.

SEDEP bir iyilik hareketine dönüştü

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında gerçekleştirilen münazara yarışmasına katılan tüm okul ve öğrencileri tebrik ederek sözlerine başlayan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) Türkiye’nin en önemli eğitim projelerinden biri haline geldi. Uygulamalarda artık taşlar yerine oturdu ve gayet güzel etkinlikler, güzel işler ortaya çıkıyor. Bu proje aslında tüm öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, okul müdürlerimizin hatta servis şoförlerimizin ve velilerimizin birlikte katıldığı bir iyilik hareketine dönüştü. İnşallah bunun meyvelerini de ülkemiz ilerleyen yıllarda alarak ciddi kazanımlar sağlayacaktır” dedi.

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesinin (SEDEP) geleceğin değerli nesillerinin yetiştirilmesi adına önemli bir proje olduğunu vurgulayan Başkan Altay, “İçinde bulunduğumuz sosyal toplumda birçok sorunla karşılaşıyoruz, kişisel sorunla karşılaşıyoruz ama bu yaşta değerler eğitimi alan çocuklarımız geleceğin Türkiye’sini inşa etmekte çok başarılı işlere imza atacaklar. Ülkemizi dünyanın lider ülkelerinden biri haline dönüştürecekler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve çocuklarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Kıyasıya rekabette dostlukta kazandı

Adnan Hadiye Sürmegöz Ortaokulu ve Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu arasında kıyasıya rekabetin yaşandığı final yarışmanın sonunda çevrenin korunmasında eğitim önemlidir tezini savunan Adnan Hadiye Sürmegöz Ortaokulu öğrencileri, jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirmede birinci olmayı hak kazandı. Jürinin yarışma sonucunu açıklamasının ardından büyük bir coşku yaşayan Adnan Hadiye Sürmegöz Ortaokulu öğrencileri sevinç gözyaşlarını tutamadı. Rekabetin kıyasıya yaşandığı münazara finallerinin sonunda dostlukta kazandı. Final yarışmasının birincisi Adnan Hadiye Sürmegöz Ortaokulu öğrencileri, ikinci olan Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu öğrencilerine kitap hediye ederek teselli ettiler.

Yarışmanın sonunda öğrencilere ödülleri Selçuklu Kaymakamı Sabit Kaya, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri tarafından verildi. Yarışmada birinci olan Adnan Hadiye Sürmegöz Ortaokulu öğrencileri bisiklet ve mp4 oynatıcı kazanırken, ikinci olan Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu öğrencileri de bisiklet kazandı. Finale kalan iki okula da notebook hediye edildi. Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrenciler Çanakkale gezisi ile ödüllendirilerek SEDEP Münazara yarışmasında kaybedenin olmadığı bir kez daha hatırlatıldı.