SEDEP’te “Unutulmayan Kareler”e Ödül

Haberler -

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi’nde (SEDEP) ödül heyecanı yaşandı. “Unutulmayan Kareler” isimli fotoğraf eğitimini başarı ile tamamlayan minik fotoğrafçılar ödül ve sertifikalarını aldılar.

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında “Unutulmayan Kareler”  fotoğraf etkinliği sergi ve ödül töreni gerçekleştirdi. Amacı, değerlere bir fotoğrafçı gözüyle bakmanın yanı sıra çocuklar arasında yardımlaşma, paylaşma ve ekip çalışması yapabilme gibi güzel davranışlar geliştirmek olan etkinliğe ilçede yer alan 15 okuldan 51 öğrenci katıldı. 1 hafta boyunca profesyonel fotoğraf sanatçılarından fotoğraf eğitimi alan öğrenciler, çektikleri 11 bin 109 kare fotoğraf ile değerlere vurgu yaptılar.

Selçuklu Belediyesi, Sosyal Tesislerinde gerçekleşen sergi ve ödül programına Selçuklu Belediyesi Başkan Vekili Faruk Ulular, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Kutlu, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, okullardan fotoğraf eğitime katılan çocuklar ve aileleri katıldı.

Protokol konuşmaları ve SEDEP kısa film gösterimi ile başlayan program öğrencilerin çektikleri fotoğraflardan oluşan slayt sunumu ile devam etti. Gecenin sonunda ödül ve sertifika töreni yapıldı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda Şerife Akkanat İlkokulu’ndan Mustafa Zahit Bağcı, Özel İdare 100. Yıl İlkokulu’ndan İrem Köker ve Eşrefoğlu İlkokulu’ndan Buse Sena Parlak bisiklet ile ödüllendirildi. 15 öğrencinin de MP4 ile ödüllendirildiği gece, sertifika töreni ve fotoğraf çekimi ile son buldu. Program sonunda öğrencilerin çektikleri fotoğraflarından oluşan sergi de ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Çocuklarımıza Hayata Farklı Pencereden Bakmayı Öğretiyoruz 

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP)’in 4. yılında da başarıyla devam ettiğini ifade eden Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar,“ Proje kapsamında gerçekleştirilen “Unutulmayan Kareler” fotoğraf eğitimi ile 50 öğrencimiz birlikte, beraberce, kardeşçe bir eğitimi paylaştılar. Böylece tüm bu değerleri yaşamış ve uygulamış olan öğrencilerimiz bu eğitimle hayata farklı pencerelerden de bakmayı ve günlük hayatta birçoğumuzun göremediği şeyleri fark edebilmeyi öğrendiler. Hepimiz yaşadığımız çevreye farklı açılardan bakmayı öğrendiğimiz zaman ibret almamız gereken çok şeyler olduğunu öğreniriz” dedi.

SEDEP, En Önemli Projemiz

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP’in Selçuklu Belediyesi’nin en önemli ve değerli projesi olduğunu ifade eden Selçuklu Belediyesi Başkan Vekili Faruk Ulular,“Bu projenin başarı ile sürdürülmesinde bize destek veren Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize hizmet etmek ve onların yetişmesine yardımcı olmak bizim için büyük bir mutluluk kaynağı oluyor” dedi.

Değerli Bir Nesil Yetiştirmek Hepimizin Sorumluluğu

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP)’in çocuklara yönelik bir eğitim projesi olduğunu ve yapılan yatırımın mutlaka kazanımlara dönüşeceğini ifade eden Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Önder Kutlu,“ Çocuklarımızı ne kadar çok eğitirsek, onları bu değerlerle ne kadar çok tanıştırırsak geleceğe o kadar umutla bakabiliriz. Burada sadece çocuklarımıza ve öğretmenlere değil biz velilere de büyük iş düşüyor. Bizlerin de çocuklarımıza örnek olması ve bu değerleri hayatımızda yaşamamız gerekir” dedi.