Tasarruf Ederek “Yalnız Değilsiniz” Diyecekler

Haberler -

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında düzenlenen “Yalnız Değilsiniz” etkinliği çerçevesinde Şükriye Onsun İlkokulu öğrencileri, Mimar Sinan İlkokulu özel eğitim sınıfı öğrencilerini ziyaret etti.

Öğrencilere Mayıs ayının değeri olan “Cömertlik” değeri kapsamında gerçekleştirilecek etkinler için çöp konteynırı şeklinde kumbara dağıtıldı.

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) geleceğe değerli nesiller yetiştirmek için temel değerleri öğrencilerle buluşturuyor. 4. yılında da birçok etkinlik ile zenginleşen proje, farklı okullardan birçok öğrenciyi de ortak değerler etrafında birleştiriyor. “Yalnız Değilsiniz” isimli etkinlik kapsamında Şükriye Onsun İlkokulu öğrencileri, Mimar Sinan İlkokulu özel eğitim sınıfı öğrencilerini ziyaret etti. Birlikte çeşitli aktiviteler gerçekleştiren öğrenciler keyifli bir gün geçirirken birlik, beraberlik ve paylaşıma da vurgu yaptılar. Selçuklu Kaymakamı Sabit Kaya, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar da gerçekleşen bu anlamlı etkinlikte öğrencileri yalnız bırakmadılar. Öğrencilerle özel olarak ilgilenen heyet gerçekleşen aktivitelere de katıldılar.

Günün bir diğer etkinliğinde heyet, Mimar Sinan İlkokulu 1. Sınıf öğrencileriyle bir araya geldi. Paylaşım ve tasarrufa vurgu yapılan etkinlikte heyet tarafından öğrencilere çöp konteynırı şeklindeki kumbaralardan dağıtıldı. Kumbaralara ilk paralar, Kaya, Altay, Şeker ve Kayacılar tarafından atılarak öğrencilere tasarruf etmenin önemi ve paylaşmanın birlik ve beraberlik duygularının gelişmesi için gerekli bir davranış olduğunu anlatıldı.

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi kapsamında yine güzel ve manalı bir etkinlik ile öğrencilerle bir araya geldiklerini ifade eden Selçuklu Kaymakamı Sabit Kaya, “Çöp konteynırı şeklindeki kumbaralarda biriktirdiğimiz paraları ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle paylaşmayı öğrenirken aynı zamanda çevremizi temiz tutmayı da pekiştirmiş olacağız” dedi.

Altay,“Hem tasarruf edelim hem de çevremizi temiz tutalım”

Okullarda dağıtılan kumbaralar ile tasarruf bilinci oluşturulmaya çalıştıklarını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,“ Harçlıklarınızdan yaptığımız tasarruflarla bu kumbaralarda biriktirdiğiniz paraları, SEDEP’in cömertlik ayında gerçekleştirilecek çeşitli etkinliklerle ihtiyaç sahibi öğrencilerle paylaşacaksınız.  Bu sayede tasarrufun ve yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunu göstermiş olacaksınız” dedi. Başkan Altay, ayrıca çöp konteynırı şeklindeki kumbaralara vurgu yaparak, “Paralarımızı kumbaralara atarak tasarruf edelim, çöplerimizi de çöp konteynırlarımızın içine atarak çevremizi temiz tutalım” dedi.

Kumbaraların önemli bir tasarruf arcı olduğunu ifade eden Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker,“Harcamalarımızdan tasarruf ederek biriktirdiğimiz ve başka zamanlarda da başka insanlar ile paylaşacağımız paraları bu kumbaralarda biriktirerek güzel bir işe vesile olacağız” dedi.

Yalnız Değilsiniz etkinliği ile Mayıs ayının değeri olan Cömertliğe de vurgu yaptıklarını ifade eden Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar,“Bu kumbaralarda biriken paraları Mayıs ayında Suriye’den  gelen arkadaşlarımızla paylaşacağız  ve onlara da hediyeler alcağız. Böylece onlara da “yalnız değilsiniz” diyeceğiz” dedi.

Proje kapsamında Selçuklu’da yer alan 106 okula toplam 51 bin 675 adet kumbara dağıtılacak. Burada yapılan tasarruflar Mayıs ayının değeri olan “Cömertlik” kapsamında gerçekleştirilecek “Cömertlik Paylaşmaktır” isimli etkinlikte ihtiyaç sahibi öğrenciler ile paylaşılacak.